[vc_row][vc_column][vc_column_text]

21 września 2017 r. z wizytą duszpasterską w naszym Domu Pomocy w Ptaszkach gościliśmy Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę Ordynariusza diecezji siedleckiej.  W dziejach domu była to trzecia wizyta Księdza Biskupa. Wcześniej gościliśmy Księdza Biskupa  Zbigniewa Kiernikowskiego z diecezji siedleckie oraz Księdza Biskupa Antoniego Dydycza z diecezji drohiczyńskiej.

Wizyta księdza Biskupa przebiegała w bardzo przyjaznej, radosnej atmosferze. Na początku Ks. Biskup poprowadził  koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie bardzo serdecznie rozmawiał z każdym mieszkańcem i pracownikiem. Obdarował wszystkich pamiątkowymi obrazkami.

To nie przypadek,  że wizyta była dokładnie w dniu, w którym cały świat obchodzi Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Ksiądz Biskup interesował się sytuacją chorych i ich rodzin,  systemem opieki w kraju oraz jak można zmienić trudny los tej grupy społeczeństwa. Interesował się wkładem naszej organizacji w podejmowaniu trudu podnoszenia świadomości społecznej o tej chorobie i zapobieganiu izolacji chorego i jego opiekuna. Na pożegnanie udzielił wszystkim błogosławieństwa.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”7007,7008,7009,7010,7011,7012,7013,7014,7015″][/vc_column][/vc_row]