Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie na ósmy już Piknik Integracyjny pod nazwą „Sobótkowe Spotkania”.

Piknik odbywał się u progu wakacji, czasu przeznaczonego na radość i wypoczynek.

Miło nam, że razem weszliśmy w radosny czas kąpieli słonecznych, błogiego leniuchowania, doświadczania wspaniałych przygód.

Patronatem medialnym imprezę objęli:

1. Katolickie Radio Podlasie,

2. podlasie24,

3. ŁosiceInfo,

4. Echo Katolickie.

Nasze spotkanie nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie ogromnej rzeszy osób. Najwięcej pracy w przygotowanie imprezy włożyli pracownicy domu, nie szczędząc czasu i wysiłku, abyśmy dzisiaj mogli się dobrze bawić i odpoczywać, mocno wspierani przez mieszkańców. Przygotowania odbywały się przy ogromnym udziale Młodzieży z Ośrodków Wychowawczych z Wojnowa i Czuchowa Pieniek oraz Harcerzy z XIV Drużyny Wędrowniczej „Ambulo”. Za włożony wysiłek, pracę i zaangażowanie serdecznie im dziękujemy.

Sponsorami spotkania byli:

1. Hurtownia Mięsa i Wędlin „SZYNEX” z Siedlec,

2. Spółka „NASZ DRÓB” z Ujrzanowa,

3. Cukiernia „Pszczółka” ze Skórca,

4. Spółka IPSON z Warszawy,

5. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych,

6. Spółka IGLOTEX z Gręzewa,

7. Piekarnia „Jan” z Mordów,

8. Zakłady Mięsne „Mościbrody”

9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AGRO-TOP z Wiśniewa

10. Market Carlos z Mordów

11. Jerzy Stefański z Łysowa

12. Firma Handlowo-Usługowa „Cytrus” z Siedlec

13. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Grażyna Konasiuk z Mordów,

14. SERHEJ Zakład Stolarsko-Budowlany Łomazy.

Piknik był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Piknik rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez księdza Pawła Kobiałkę z Parafii Św. Jakuba Apostoła z Przesmyk.

Jako pierwsi na scenie wystąpili Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera z filii w Kukawkach. Przygotowali oni dla Państwa występ muzyczny pt. Kolorowy Świat.

Następnie na scenę weszli nasi młodzi przyjaciele Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wojnowa, wytrwali wolontariusze współpracujący z Domem Pomocy Społecznej od dawna. Wolontariusze, którzy swoim sercem radością i uśmiechem osładzają dni naszym mieszkańcom. Chłopcy przygotowali – Rap bez wulgaryzmów w wykonaniu: Piotra Skóry, Damiana Pokropka i Roberta Kuranta.

Kolejną atrakcją był pokaz dali pokaz tajskiego boksu MuayThai w wykonaniu Adriana Krzywickiego, Filipa Zubowicza i Jakuba Godlewskiego.

W ślad za chłopcami podążyły dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie-Pieńkach. Dziewczęta przyjeżdżają na wolontariat właśnie tu do Kukawek. Są naszymi iskierkami i dobrymi duszkami. Z wielkim zaangażowaniem i pasją udzielają się naszym Mieszkańcom. Przygotowały spektakl pantomimę.

Oprócz atrakcji na scenie można było obejrzeć wystawę prac naszych mieszkańców, zakupić pierwsze tegoroczne miody, kosmetyki, skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy.

Najmłodsi uczestniczyli w konkursach, grach i zabawach specjalnie dla nich przygotowanych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Resztę popołudnia spędziliśmy przy grillowaniu i pląsach, do których przygrywał Zespół Muzyczny Maxim

Zdjęcia: Foto-Gra Anna Harasim