[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

6 września 2015 r w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach odbył się Piknik Integracyjny “Radość w Ptaszkach” zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.Piknik rozpoczęła msza święta, którą koncelebrował ksiądz Tadeusz Kowalski proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Bejdach wspólnie z księdzem pułkownikiem Markiem Pietrusiakiem. Oprawę mszy zapewnił zespół EO NOMINE utworzony i prowadzony przez Państwa Choszczyków. Ich powołaniem jest posługa modlitewno-muzyczna w hospicjach, więzieniach, szpitalach, domach spokojnej starości, domach samotnej matki.

Pan dyrektor Maciej Hapunowicz powitał zaproszonych gości, którzy licznie zgromadzili się na naszym Pikniku. Pani Maria Leszczyńska prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, które jest właścicielem Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią Kukawki, przedstawiła warunki osób chorych w Polsce. Zaakcentowała jak ważne jest uświadomienie i pomoc w chorobie nie tylko ludziom chorym, ale także ich opiekunom, którzy zostają sami w tak trudnych okolicznościach. Zaapelowała do wszystkich zgromadzonych, aby podpisali się pod Deklaracją z Glasgow zainicjowaną przez organizację Alzheimer Europe, która wzywa przywódców do uznania demencji za priorytet zdrowia publicznego oraz do opracowania globalnego planu działań w zakresie demencji.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, która poprowadziła Pani Iwona Zajączkowska –Rędzińska. Jako pierwszy wystąpił zespół EO NOMINE. Niespotykaną atrakcją był koncert na rogach myśliwskich w wykonaniu sygnalistów z Pułtuskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej. Do tańca porwały nas Panie z Grupy Tańca Cygańskiego Urszuli Jarosiewicz, które swoim urokiem i radością życia dzieliły się z uczestnikami Pikniku. Wystąpiła również „Kapela Podlaska” oraz Koło Emerytów z Mordów, które zabawiało skeczami i anegdotami.

Gośćmi specjalnymi byli: przeurocza Pani Marta Manowska prowadząca program „Rolnik szuka żony” – zdobywcy „Telekamery 2015 r.”, która była tak oczarowana Ptaszkami, że obiecała wkrótce nas odwiedzić ponownie oraz Pan Dawid Czupryński wschodząca gwiazda aktorstwa wraz z Panem Michałem Malinowskim. Obaj Panowie grają w telenoweli „Na Wspólnej” a prywatnie przyjaźnią się i razem podróżują po różnych zakątkach świata.

Dzieci bawiły się wraz ze Sztuką Tworzenia, która od lat zapewnia naszym milusińskim niesamowite doznania. Zabawy z bańkami mydlanymi, pokazy żonglerki to tylko niektóre z atrakcji jakie nam zapewniła.

Nasz piknik zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście:

Pani Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce

Pan Andrzej Rymuza – Sekretarz Powiatu Siedleckiego

Pani Ewa Jarocka – Przewodnicząca Rady Miejskiej Miasta Mordy

Pan Mirosław Łukowski – Sekretarz Miasta i Gminy Mordy

Pani Anna Gugała – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Pani Maria Gadomska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach

Pani Jolanta Golach – Kierownik Katedry Pielęgniarstwa w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa

Pani Urszula Łukasiewicz – Dyrektor Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach

Pani Barbara Myrcha – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siedlce, reprezentująca Wójta Gminy Siedlce

Pani Anna Pios – prezes Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu

Piknik odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON oraz wsparciu finansowemu jak i rzeczowemu:

Zakładów Mięsnych „Wierzejki”

firmy Volant państwa Grabowskich z Opola Nowego

firmy Agro Serw z Grójca

Zakładów Mięsnych „Łmeat-Łuków”

ARPOŻ SERWIS PPOŻ Robert Szewczuk

Hurtowni Artykułów Spożywczych Elżbieta Siwek z Łosic

Z potrzeby serca wsparli nas:

Zespół Eo Nomine

Pułtuskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej

Grupa Tańca Cygańskiego Urszuli Jarosiewicz

Koło Emerytów i Rencistów z Mordów

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Echo Katolickie

Katolickie Radio Podlasie

Podlasie24 Radio

Dla Ciebie

Master TV

Życie Siedleckie

Łosice Info

fot. Jarosław Kurzawa, Rafał Żurawik, Kamil Żurawik

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][vc_column_text]

GALERIA ZDJĘĆ

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”2708,2710,2711,2712,2713,2714,2716,2718,2721,2722,2730,2723,2725,2726,2727″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]