Stowarzyszenie

08 lutego br w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach  mieliśmy przyjemność gościć Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara oraz pracowników Biura RPO panią Barbarę Imiołczyk – Dyrektora Centrum Projektów Społecznych w biurze RPO, pana Dariusza Supła – Z-ca Dyrektora ds. Projektów Społecznych, panią Annę Grzelak – pracującą w Zespole Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej, panią Mariolę Bielarską – pracującą w Zespole Wstępnej Oceny Wniosków, panią Ewę Czapską –  pracującą w Centrum Projektów Społecznych oraz panią Magdalenę Wilczyńską – asystentkę Rzecznika Praw Obywatelskich.

Goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji o działalności stowarzyszenia oraz radościach i troskach związanych z prowadzeniem domu pomocy społecznej. Mieliśmy możliwość pochwalić się profesjonalną i ogromnie zaangażowaną kadrą, oprowadzić po skromnym ale pełnym ciepła i spokoju domu z „duszą”. Porozmawiać o specyfice choroby Alzheimera i skutkach jakie dotykają  opiekunów w trakcie długotrwałej opieki nad chorym bez wsparcia czy to indywidualnego czy instytucjonalnego. Opowiedzieć  o naszym codziennych trudnościach, problemach, radościach, smutkach i marzeniach.

Zapraszamy ponownie.

Szersza relacja z Wizyty TUTAJ

ZAPRASZAMY

Po raz 16 tradycyjnie we wrześniu – od pięciu lat obchodzonym jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera” – spotkaliśmy się na pikniku integracyjnym „Radość w Ptaszkach”.

Najnowsze badania na świecie (w Polsce prawie nieprowadzone) alarmują liczbami. Szacuje się, że obecnie na świecie ponad 46 milionów osób żyje z otępieniem (demencją). Do roku 2050 liczba ta się zwiększy do 131 milionów.

W Polsce z powodu otępienia i zaburzeń pamięci choruje ponad pół miliona osób, często bez rozpoznania choroby, bez wiedzy najbliższej rodziny, bez wsparcia lekarzy, bez wsparcia otoczenia. Prawie 300 tysięcy jest dotknięta najcięższą postacią – chorobą Alzheimera.

Na świecie co 3 sekundy kolejna osoba zapada na  demencję (otępienie). Koszty otępienia na świecie szacowane są na 818 miliardów dolarów  rocznie.

Choroba nie powinna być wyrokiem. Można z nią żyć, pod warunkiem, że inni rozumieją na czym polega i jak mogliby radzić sobie z problemami, które stwarza dla chorego i jego bliskich.

Piknik jest wkładem naszej organizacji w kampanię społeczną, mającą na celu podnoszenie społecznej świadomości  o chorobie Alzheimera oraz walkę przeciwko stygmatyzacji chorych.

Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia  to wiele tygodni przygotowań i mnóstwo godzin pracy fizycznej i umysłowej. Wszystkim pracownikom za  zarwane noce, za wiele godzin dodatkowej pracy, za zaangażowanie rodzin serdecznie dziękujemy.

Gorące podziękowania dla całego zespołu za tworzenie szczególnej atmosfery, za umiejętność pozostawienia własnych trosk i emocji za bramą, za serce, cierpliwość i troskę o każdego mieszkańca, za tworzenie prawdziwego, ciepłego DOMU.

 

 

ZAPRASZAMY

Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Kukawkach filii Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach na Sobótkowych Spotkaniach.

Jak co roku licznie przybyli zaproszeni goście – rodziny naszych mieszkańców, zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z Siedlec, Mieni i Jabłonnej Lackiej oraz okoliczni mieszkańcy. Dopisała również pogoda.

Mieliśmy okazję poznać gwiazdy polskiego kina Państwa: Grażynę Zielińską, Katarzynę Żak, Aleksandrę Radwan, Artura Barcisia, Dawida Pokusę, Rafała Cieszyńskiego. Po raz kolejny odwiedziła nas Pani Marta Manowska z programu „Rolnik szuka żony”. Nasi goście swoim uśmiechem i serdecznością podbili serca naszych Mieszkańców i gości.

Dziękujemy przedstawicielowi Senatora Waldemara Kraski Panu Maciejowi Kubikowskiemu za przybycie.

Piknik był okazją do wzajemnego poznania się, spędzenia wspólnie czasu i zabawy.

Zespól Pieśni Ziemi Łosickiej oraz zespoły Disco Polo: Viesna, Preludium, Freestyle, Server Dance podgrzewali już i tak gorącą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim którzy duchowo i materialnie wsparli piknik i dzięki nim był wspaniały. Dobro dane zawsze wraca ze zdwojoną siłą.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za przybycie i zapraszamy we wrześniu do Ptaszek na obchodzenie Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

ZAPRASZAMY

 

6 września 2015 r w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach odbył się Piknik Integracyjny „Radość w Ptaszkach” zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Nasz piknik zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście: Pani Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Pan Andrzej Rymuza – Sekretarz Powiatu Siedleckiego Pani Ewa Jarocka – Przewodnicząca Rady Miejskiej Miasta Mordy Pan Mirosław Łukowski – Sekretarz Miasta i Gminy Mordy Pani Anna Gugała – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Maria Gadomska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach Pani Jolanta Golach – Kierownik Katedry Pielęgniarstwa w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa Pani Urszula Łukasiewicz – Dyrektor Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach Pani Barbara Myrcha – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siedlce, reprezentująca Wójta Gminy Siedlce Pani Anna Pios – prezes Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu Gośćmi specjalnymi byli: przeurocza Pani Marta Manowska prowadząca program „Rolnik szuka żony” – zdobywcy „Telekamery 2015 r.”, oraz Pan Dawid Czupryński wschodząca gwiazda aktorstwa wraz z Panem Michałem Malinowskim. Obaj Panowie grają w telenoweli „Na Wspólnej”.

Serdecznie dziękujemy za to, że znaleźli Państwo czas i zaszczycili swoją obecnością nasze święto.

Zapraszamy ponownie.

21 czerwca 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach odbył się VI Piknik Integracyjny “Sobótkowe Spotkania” Gośćmi honorowymi pikniku byli: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Malinowski.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny i radość jaką państwa obecność sprawiła naszym mieszkańcom.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Więcej zdjęć w galerii

8 lutego w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach  mieliśmy przyjemność gościć Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara oraz pracowników Biura RPO panią Barbarę Imiołczyk – Dyrektora Centrum Projektów Społecznych w biurze RPO, pana Dariusza Supła – Z-ca Dyrektora ds. Projektów Społecznych, panią Annę Grzelak – pracującą w Zespole Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej, panią Mariolę Bielarską – pracującą w Zespole Wstępnej Oceny Wniosków, panią Ewę Czapską –  pracującą w Centrum Projektów Społecznych oraz panią Magdalenę Wilczyńską – asystentkę Rzecznika Praw Obywatelskich.

Goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji o działalności stowarzyszenia oraz radościach i troskach związanych z prowadzeniem domu pomocy społecznej. Mieliśmy możliwość pochwalić się profesjonalną i ogromnie zaangażowaną kadrą, oprowadzić po skromnym ale pełnym ciepła i spokoju domu z „duszą”. Porozmawiać o specyfice choroby Alzheimera i skutkach jakie dotykają  opiekunów w trakcie długotrwałej opieki nad chorym bez wsparcia czy to indywidualnego czy instytucjonalnego. Opowiedzieć  o naszym codziennych trudnościach, problemach, radościach, smutkach i marzeniach.

Zapraszamy ponownie.