C

Zapisywanie plików cookie

Używamy plików cookies w celu poprawienia funkcjonowania tej strony.

Więcej informacji...

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka2021-01-01T07:50:08+01:00

Prawa Człowieka są w Polsce nagminnie łamane.
Ubezwłasnowolnienie to proceder, który stał się bardzo popularny w przypadku kiedy pojawia się demencja.
Jest to szkodliwe, niebezpieczne i nadużywane postępowanie, które robi więcej szkody niż pożytku.
Na co dzień spotykamy się z osobami, które na skutek chorób psychicznych, otępienia, choroby alzheimera i innych zaburzeń psychicznych BEZ WSPARCIA nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.
Podkreślamy, bez wsparcia. Kiedy chorzy mają odpowiednie warunki, czyli prawidłową terapię skierowaną na zrozumienie choroby. Osoby jej doświadczające dobrze funkcjonują w społeczeństwie. Są inne metody zabezpieczające osoby mające problemy z rozeznaniem w rzeczywistości.
Proceder ubezwłasnowolnienie łamie standardy wynikające z Konstytucji RP, Konwencji o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, które odwołują się do maksymalizacji autonomii i niezależności osób z niepełnosprawnościami.
Dobrze się zastanów zanim wystąpisz z wnioskiem o ubezwłasnowolnienie, czy aby na pewno jest to konieczne.
Chcemy w tym miejscu podziękować Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnar za wieloletnią pracę na rzecz przestrzegania Praw Każdego Człowieka.

Podsumowanie projektu – asystent-opiekun2021-01-01T07:50:40+01:00

Podsumowanie projektu „Alzheimer! Jak żyć?”

W trakcie trwania projektu miałam możliwość zapoznania się z problemami oraz trudnościami z jakimi muszą sobie radzić rodziny, które opiekują się osobą z chorobą Alzheimera, Parkinsona i innymi otępieniami.

Podsumowując swoją pracę jako opiekuna-asystenta mogę powiedzieć, że są rodziny, które nie potrafią się odnaleźć w sytuacji z jaką przyszło im się zmierzyć. Opiekunowie nie mają odpowiedniej wiedzy jak opiekować się osobą chorą, wstydzą się prosić o pomoc jak również wstydzą się tego, iż choroba dotknęła ich bliskich, nie wiedzą jak radzić sobie z emocjami związanymi z zaistniałą sytuacją.

Podsumowanie projektu - asystent-opiekun

(więcej…)

Podsumowanie projektu – rehabilitant2021-01-01T07:51:20+01:00

Rehabilitacja ruchowa jest ważnym elementem w leczeniu osób z chorobą Alzheimera. Odgrywa ona istotną rolę w podtrzymywaniu aktywności chorego oraz poprawia jakość życia.

Podczas realizacji projektu mającego na celu pomoc osobom z chorobą Alzheimera poznałam wielu pacjentów, z których część była osobami leżącymi bez kontaktu. Pozostała część to pacjenci chodzący na różnym etapie otępienia. Realizując projekt starałam się, aby rehabilitacja była zawsze dobrana indywidualnie dla każdego pacjenta uwzględniając jego aktualny stan zdrowia.

Podsumowanie projektu - rehabilitant

 

(więcej…)

Podsumowanie projektu – pielęgniarka2021-01-01T07:52:00+01:00

Projekt ,,Alzheimer jak żyć” był dla mnie jako – pielęgniarki nowym doświadczeniem i wyzwaniem.

W swoim prawie trzydziestoletnim doświadczeniu pracy w zawodzie pielęgniarki, wykonując obowiązki stacjonarnie z chorymi podjęłam wzywanie edukacji opiekunów w środowisku domowym podopiecznego, gdzie czuje się on bezpiecznie i nie wystraszy się „syndromu białego fartucha”. Podczas realizacji projektu w ciągu 3 lat zetknęłam się z chorym z rozpoznaniem choroby Alzheimera w różnych jego stadiach, oraz z chorobami współistniejącymi takimi jak: cukrzyca insulino zależna, niewydolność serca, nerek, padaczka czy choroba nowotworowa.

Uczestnicy naszego projektu i ich opiekunowie przyjęli mnie z otwartymi ramionami, chętnie  słuchali moich porad, opowieści, wdrażając wiele moich wskazówek w bezpośredniej opiece. Poprzez pomiar podstawowych parametrów, życiowych wskazałam tendencje wzrostu ciśnienia tętniczego krwi czy poziomu cukru kierując do lekarza POZ, kiedy stan zdrowia tego wymagał. U jednego z opiekunów wykryłam cukrzycę.

Podsumowanie projektu - pielęgniarka

(więcej…)